Preskocit navigáciu
VYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Júl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 


Vyhlásenie o prístupnosti

Sliačske letisko patrilo deťom


Sliačske letisko patrilo deťom

V piatok 2. júna 2017 patrili priestory sliačskeho letiska deťom. Príslušníci vzdušných síl spolu s colníkmi a policajtami z Finančnej správy SR, Policajného zboru SR a vojenskej polície pripravili detským hosťom pútavý program nabitý dynamickými a statickými ukážkami.

Pokým sa na oblohe vznášali parašutisti s vlajkami a stuhami, privítala moderátorka všetkých návštevníkov a predstavila im reprezentantov hlavných organizátorov. Za vzdušné sily deti pozdravil zástupca veliteľa vzdušných síl brigádny generál Miroslav Lorinc a plukovník Vladimír Lisý, veliteľ Taktického krídla generálmajora Otta Smika Sliač.

O obdiv a záujem tento rok súperili maskot podujatia „MACO“ s dokonale vycvičenými vojenskými a policajnými psami Hectorom a Gogom. Na statickej ukážke sa návštevníci oboznámili s vojenskou leteckou technikou MiG-21, MiG-29, L-39 z taktického krídla Sliač, L-410 z dopravného krídla Kuchyňa a pozemnou technikou patriacou vojenským zdravotníkom a chemikom. Obrnené vozidlo BRDM slúžiace na chemický prieskum zaujalo najmä chlapcov. O ochranné masky OM-10M či OM-99 mali záujem všetci bez výnimky. Kto sa chcel trochu rozhýbať, využil prekážkovú dráhu pripravenú príslušníkmi taktického krídla Sliač a pre adrenalínových záujemcov bola pripravená streľba zo vzduchovky. Tú zabezpečovali vojaci zo zvolenského krídla velenia, riadenia a prieskumu. Leteckú sedačku, pilotnú a padákovú výstroj demonštrovali príslušníci sliačskej padákovej služby, ihneď po vykonaní zoskokov z vojenského vrtuľníka Mi-17 prešovského vrtuľníkového krídla.

Deti sa do sýta vyšantili na nafukovacej kĺzačke a hrade na skákanie. Koncert Vojenskej hudby Banská Bystrica sa prelínal s dynamickými ukážkami policajtov a colníkov. Nechýbala ukážka leteckých modelov. Najväčšiu radosť však spôsobila penová show hasičov Vojenskej hasičskej jednotky taktického krídla Sliač. Pre veľký záujem ju vzápätí zopakovali.

Spolu s vojakmi, policajtmi a colníkmi oslávilo sviatok detí na Sliači takmer tritisícpäťsto návštevníkov. Deti odchádzali plné dojmov, netradičných zážitkov, cukríkov a s úsmevmi na tvárach.


Sliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťomSliačske letisko patrilo deťom

Autor: rtm. Zuzana Mildeová , Foto: rtm. Zuzana Mildeová - Dátum: 05.06.2017
Čítanosť: 1721
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share