Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
September 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Poľskí stíhači chcú cvičiť na Sliači


Poľskí stíhači chcú cvičiť na Sliači

V pondelok 19. marca 2012 zavítali na Sliač predstavitelia vzdušných síl Poľskej republiky. Po hladkom pristátí delegáciu na pôde zmiešaného krídla privítal jeho veliteľ plukovník Vladimír Lisý so svojim zástupcom a inšpektorom bezpečnosti letov.

Po privítaní, počas krátkeho neformálneho rozhovoru s poľskými letcami v priestoroch trenažérového centra, veliteľ krídla vyjadril potešenie z návštevy, ktorá bola už dlhodobo plánovaná.
 
Cieľom tejto návštevy bol najmä záujem príslušníkov poľských vzdušných síl  o možnosti využitia simulátora LTV-29M  pri výcviku pilotov lietadiel MiG-29. Keďže poľské vzdušné sily majú tento typ lietadla vo výzbroji, ale takýmto simulátorom nedisponujú, jednou z možností v rámci rozvoja spolupráce so Vzdušnými silami OS SR je práve využitie leteckého simulátora v zk Sliač, ktorý je nevyhnutnou pomôckou pri výcviku slovenských pilotov lietadiel MiG-29.
 
Plukovník Lisý v rámci ďalšieho programu oboznámil hostí  s históriou, hlavnými úlohami, poslaním a leteckou technikou zmiešaného krídla a tiež s uskutočnenými leteckými cvičeniami a leteckými dňami roku 2011 a plánovanými cvičeniami na tento rok. Vyzdvihol najmä kvalitu a prínos medzinárodného cvičenia „EAGLE TALON“ v Poľsku, na ktorom sa príslušníci zmiešaného krídla  spolu s príslušníkmi poľských vzdušných síl pravidelne zúčastňujú.

Program pokračoval praktickou ukážkou možností leteckého simulátora LTV-29M pri leteckom výcviku. Na záver svojej návštevy predstavitelia vzdušných síl Poľskej republiky poďakovali za prijatie a vyjadrili presvedčenie o úspešnosti budúcej spolupráce pri využití výcvikových možností a prostriedkov zmiešaného krídla Sliač.


Poľskí stíhači chcú cvičiť na SliačiPoľskí stíhači chcú cvičiť na SliačiPoľskí stíhači chcú cvičiť na SliačiPoľskí stíhači chcú cvičiť na Sliači

Autor: npor. Jana Daňová , Foto: des. Martina Latiaková - Dátum: 21.03.2012
Čítanosť: 7991
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share