Budúci podplukovníci navštívili zmiešané krídlo Sliač


Budúci podplukovníci navštívili zmiešané krídlo Sliač

Už po 8. krát zavítali na pôdu zmiešaného krídla Sliač príslušníci Vyššieho vojenského štábneho kurzu AOS Liptovský Mikuláš. Dňa 27. marca 2012 budúcich podplukovníkov privítal veliteľ krídla pán plukovník Vladimír Lisý. V podrobnej prezentácii účastníkov kurzu pán plukovník oboznámil s históriou, hlavnými úlohami, organizačnou štruktúrou, leteckou technikou, ktorou krídlo disponuje a taktiež s medzinárodnými cvičeniami a leteckými dňami, ktoré príslušníci zmiešaného krídla minulý rok absolvovali a ktoré ich budú čakať tento rok. Nasledovalo množstvo otázok, na ktoré veliteľ veľmi rád odpovedal. So slovami: „ Som rád, že tu dnes sedia budúci podplukovníci nielen od letectva, ale aj z iných súčastí OS SR a že som Vám mohol aspoň z časti priblížiť problematiku letectva. Verím, že čím viac budeme navzájom o sebe vedieť, tým viac bude naša spolupráca kvalitnejšia a intenzívnejšia.“ sa pán veliteľ rozlúčil.


Ďalej program pokračoval ukážkou leteckých trenažérov MiG-29 a L-39 a statickou ukážka týchto lietadiel. Po poslednej zastávke v priestoroch technickej letky opráv a predpísaných sa účastníci kurzu rozlúčili a za zaujímavé prednášky a ukážky vyjadrili úprimné poďakovanie.


Budúci podplukovníci navštívili zmiešané krídlo SliačBudúci podplukovníci navštívili zmiešané krídlo SliačBudúci podplukovníci navštívili zmiešané krídlo SliačBudúci podplukovníci navštívili zmiešané krídlo Sliač

Autor: npor. Jana Daňová , Foto: autor - Dátum: 29.03.2012
Čítanosť: 11264
Verzia pre tlač

Skočiť na menu