MACE XIII na štartovacej čiare


MACE XIII na štartovacej čiare

Po náročných fázach dlhodobého plánovania a samotnej prípravy medzinárodného leteckého cvičenia MACE XIII, prišiel čas ich uplatnenia v praxi.

Tento týždeň sa niesol v znamení presunu účastníkov cvičenia s pozemnou a leteckou technikou do predurčených priestorov. Presun pozemnej techniky sa uskutočňoval aj v nočných hodinách za potrebnej asistencie príslušníkov vojenskej polície, ktorí profesionálne zabezpečovali hladké presuny po pozemných komunikáciách na území SR.

V rámci pozemnej techniky, ktorá bola rozmiestnená na jednotlivých stanovištiach bola preverená funkčnosť spojovacích prostriedkov a informačných systémov potrebných na splnenie cieľa cvičenia. Taktiež boli do vyčlenených priestorov rozmiestnené aj pozemné prostriedky elektronického boja zahraničných partnerov.

Zvýšenú intenzitu leteckej prevádzky pocítili tento týždeň najmä príslušníci leteckej základne Sliač, na ktorej pôde pristáli posádky lietadiel Rafale, Mirage 2000 D z Francúzska, F-16 a C-130 z Dánska.

Na záver prípravy nám zostáva už len zaželať všetkým cvičiacim úspešný štart v pondelok, 16. apríla 2012.MACE XIII na štartovacej čiareMACE XIII na štartovacej čiare

Autor: vvzs , Foto: zk Sliač - Dátum: 15.04.2012
Čítanosť: 9680
Verzia pre tlač

Skočiť na menu