Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  


Vyhlásenie o prístupnosti

Slávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectva


Slávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectva

     Veliteľ Leteckej základne Sliač plukovník Ing. Vladimír Lisý a jeho štáb spolupracujú s primátormi a starostami okolitých obcí. Na základe dobrých dlhoročných vzťahov starosta obce Hronsek Milan Kollár ponúkol plukovníkovi Lisému možnosť prezentovať Leteckú základňu Sliač a jej život na kultúrno – spoločenskom podujatí 5. mája 2012. Veliteľ základne  prijal veľmi rád ponuku a tak sa zrodila unikátna prezentácia letectva.

     V prekrásnom areáli barokového  kaštieľa v Hronseku sa 5.mája 2012 už po druhýkrát uskutočnilo podujatie „Slávnostný deň obce Hronsek“. Počas podujatia sa návštevníci mohli pokochať malebným prostredím záhrady barokového kaštieľa, v ktorom mali možnosť vidieť výstavu tradičných slovenských výrobkov a remesiel, ale i prezentáciu knihy Ondreja BOHUŠA „Spomienky Hronsečanov na protifašistický odboj, SNP a oslobodenie“. Neoddeliteľnou súčasťou podujatia bola aj už spomínaná expozícia a prezentácia o činnosti a živote príslušníkov Leteckej základne Sliač.

     Návštevníci na tejto unikátnej prezentácii mali možnosť spoznať každodenný život príslušníkov zmiešaného krídla, ale aj nedávne medzinárodné letecké cvičenie MACE XIII. Uvedeného cvičenia sa na leteckej základni zúčastnili aj príslušníci armád z Dánska, Francúzska, Nemecka, Nórska a Turecka. Medzi skvosty cvičenia patrila lietajúca platforma AWACS s medzinárodnom osádkou.

     Neodmysliteľnou časťou podujatia bolo aj obrazové stvárnenie a prevedenie návštevníkov storočnou históriou Českého a Slovenského letectva. Expozícia o Leteckej základni Sliač a kniha Ondreja BOHUŠA „Spomienky Hronsečanov na protifašistický odboj, SNP a oslobodenie“ má k sebe veľmi blízko. Kniha obsahuje aj život na vojenskom letisku Sliač počas Slovenského národného povstania v roku 1944. Pristávali tu lietadlá Sovietskeho zväzu ale i USA, aby svojím nákladom pomohli SNP.

     O uvedené kultúrno – spoločenské podujatie, ktorého súčasťou bola i ukážka každodenného života príslušníkov leteckej základne počas posledných rokov, nedávne medzinárodné cvičenie MACE XIII. a storočná história Českého a Slovenského letectva, bol  veľký záujem nielen zo strany občanov Hronseku ale i ľudí z okolitých obcí a miest.

 


Slávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectvaSlávnostný deň obce Hronsek a prezentácia letectva

Autor: zk Sliač , Foto: zk Sliač - Dátum: 07.05.2012
Čítanosť: 9387
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share