Prekonávanie vodnej prekážky neodradilo účastníkov braného preteku, práve naopak


Prekonávanie vodnej prekážky neodradilo účastníkov braného preteku, práve naopak

Občianske združenie Delostrelec zo Senice a Územná vojenská správa Trnava si opäť prizvali na pomoc profesionálnych vojakov z Dopravného práporu v Hlohovci aby spolu pripravili Branný pretek pre stredné školy. Štyri stredné školy z mesta Senica pozvanie organizátorov ochotne prijali a tak sa dňa 29. mája 2012 o 09,00 hod. v areáli hádzanárskeho ihriska v Senici mohol branný pretek pokojne začať.

 


Po krátkom zahájení podujatia si kapitáni piatich zmiešaných družstiev v zložení štyria chlapci a dve dievčatá vylosovali poradie v akom budú na preteku štartovať. Jedna zo zúčastnených škôl dokonca postavila dva súťažné tímy, takže súťaživosť študentov bola o to väčšia.


Profesionálni vojaci zodpovední za jednotlivé súťažné disciplíny taktiež ako aj organizátori s napätím očakávali aký priebeh budú mať stanoviská ako napr. plazenie či prekonávanie vodnej prekážky. No nakoniec dopadlo všetko presne tak ako dopadnúť malo. Všetky tímy dobehli úspešne do cieľa bez ujmy na zdraví. Niektorých dokonca vodná prekážka zlákala natoľko, že si to chceli skúsiť ešte raz, mimo súťaž. To organizátorov milo prekvapilo.


Asi najväčším problémom pri riešení úloh na pracoviskách bol pre študentov vedomostný test. Tento im narobil dosť veľké straty v celkovom počte bodov. Veľakrát zaváhali pri otázkach ako: „Vysvetlite skratku NATO“. Alebo aj: „Kedy a prečo vstúpila Slovenská republika do NATO“. Správne odpovede sa samozrejme dozvedeli, ale až po súťaži.


Odmenou za zvládnutie preteku bol okrem diplomov, medailí, vecných cien aj výborný guláš, ktorý s radosťou navarili vojenskí dôchodcovia.


Výsledková listina

 

Poradie

Škola

1.

Gymnázium L. Novomeského, Senica

2.

Stredná odborná škola, Senica

3.

Obchodná akadémia, Senica

4.

Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica - B.

5.

Súkromná stredná odborná škola podnikania, Senica - A.Prekonávanie vodnej prekážky neodradilo účastníkov braného preteku, práve naopak

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTTOVÁ - Dátum: 29.05.2012
Čítanosť: 45901
Verzia pre tlač

Skočiť na menu