Na letisku v Kuchyni opäť horelo


Na letisku v Kuchyni opäť horelo

Po roku sa Skupina personálneho doplňovania Územnej vojenskej správy Bratislava zúčastnila už tradičného dňa otvorených dverí na letisku Kuchyňa. Predpoveď počasia na sobotu sa našťastie nenaplnila a bezmála 3000 návštevníkov letiska si mohlo bez dáždnikov a pršiplášťov poobzerať vojenskú leteckú techniku, pozemnú výzbroj a techniku Ozbrojených síl SR.

 Profesionálni vojaci si pripravili ukážky základných bojových zručností a kompletnej vojenskej výzbroje a výstroje jednotlivca. Zásah hasičskej jednotky privolanej k požiaru nenechal nikoho stáť na mieste a všetci sa po spozorovaní hustého čierneho dymu ponáhľali pozrieť čo sa stalo a čo môže tak horieť. Našťastie to bol len simulovaný požiar, ktorý si slúžiaca hasičská jednotka v nepretržitom 24 hodinovom záchrannom systéme pripravila ako ukážku pre verejnosť.

 

Letové ukážky leteckých modelárov zaujali malých aj veľkých. Dynamické ukážky boli zastúpené i príslušníkmi policajného zboru SR z odboru služobnej kynológie, ktorí predviedli ukážky výcviku psov a koní. Popýšiť sa prišli i majitelia historických áut.

Pre deti bol pripravený pestrý kultúrny program a rôzne súťaže. Vystúpili mažoretky, tanečné a hudobné skupiny a samozrejme aj autogramiáda prvého slovenského kozmonauta Ivana Bellu. 

V stane skupiny personálneho doplňovania si mohli malí aj veľkí vyskúšať taktickú bojovú nepriestrelnú vestu nosného modulárneho systému a kevlarovú prilbu. A aby vyzerali ešte bojovnejšie, dali si pomaľovať i tvár originálnymi maskovacími farbami aké používajú i naši profesionálni vojaci.


Ten kto prišiel neoľutoval, pretože príslušníci Dopravného krídla generála M. R. Štefánika v Kuchyni pripravili pre verejnosť bohatý sprievodný program a návštevníci sa už dnes tešia čím ich budúci rok opäť prekvapia.


Na vojenskom letisku v Kuchyni opäť horeloNa vojenskom letisku v Kuchyni opäť horeloNa vojenskom letisku v Kuchyni opäť horeloNa vojenskom letisku v Kuchyni opäť horeloNa vojenskom letisku v Kuchyni opäť horeloNa vojenskom letisku v Kuchyni opäť horeloNa vojenskom letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloNa letisku v Kuchyni opäť horeloDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD KuchyňaDOD Kuchyňa

Autor: rotná Mária BALÁŽOVÁ - Dátum: 09.06.2012
Čítanosť: 27356
Verzia pre tlač

Skočiť na menu