KOČAP na základnej škole opäť zožal úspech


KOČAP na základnej škole opäť zožal úspech

V piatok 15. júna 2012 sa za podpory profesionálnych vojakov z Dopravného práporu v Hlohovci uskutočnil krátky kurz ochrany človeka a prírody [KOČAP] pre žiakov druhého stupňa Základnej školy v Hlohovci o tom ako sa pohybovať či prežiť v prírode, ale i o tom ako sa chrániť v prípade znečistenia ovzdušia otravnými látkami či plynmi.

 

 


Desať profesionálnych vojakov hlohovského útvaru sa podelilo o svoje vedomosti aj z oblastí zdravotníckej prípravy i streleckej prípravy. Nakoľko pracovisko sebaobrany bolo spomedzi všetkých šiestich pracovísk najdynamickejšie získalo si najviac fanúšikov.


Zo začiatku sa zdalo, že pripravenou aktivitou si sympatie žiakov skôr nezískame ako áno, no priebeh i záver podujatia hovorili o opaku. Mladí poslucháči sa nechali presvedčiť a na podnet vojakov, či si chcú na vlastnej koži vyskúšať ochrannú masku, či nepriestrelnú vestu zareagovali pozitívne. A tak sa im vyskytla napríklad príležitosť pri ukážke sebaobrany postaviť sa vojakovi tvárou v tvár. Mapy, buzoly, určovanie svetových strán ale aj pravidlá správania sa pri vyhlasovaní poplachu či podávanie informácií o štátnej službe profesionálnych vojakov Ozbrojených síl Slovenskej republiky mali pre žiakov naozaj náučný charakter.


Keďže letné prázdniny sú tu čo nevidieť, tak aj my sme sa so školákmi rozlúčili so želaním príjemne prežitých letných prázdnin plných zážitkov.


KOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAPKOČAP

Autor: čatárka Ing. Andrea HERGOTTOVÁ - Dátum: 18.06.2012
Čítanosť: 38489
Verzia pre tlač

Skočiť na menu