Vojaci obsadili Kriváň


Vojaci obsadili Kriváň

V piatok 24. augusta 2012 sa priaznivci vrcholovej turistiky stretli v Novej Polianke, aby slávnostne otvorili 17. ročník Medzinárodného vojenského výstupu na Kriváň. Podujatie organizoval Zväz vojakov Slovenskej republiky v spolupráci s ministerstvom obrany SR a Generálnym štábom.

 

 

 

Želanie všetkých zúčastnených bolo pekné počasie na deň samotného výstupu 25. augusta 2012. Veď symbol Slovenska vysokotatranský štít Kriváň má vrchol 2 494,7 metrov a predpoveď počasia naznačovala, že modrá obloha a slnečné lúče by mali priať vysokohorskej turistike .

Sobotné ráno 25. augusta sa všetci účastníci zobudili do krásneho slnečného dňa. O piatej hodine ráno sa vydalo na vrchol prvé vrcholové družstvo. V batohu niesli to najdôležitejšie – vrcholovú pečiatku s označením Kriváň a účastnícke lístky pre všetkých, ktorým sa podarí vystúpiť až na vrchol. Tretie vrcholové družstvo tvorili príslušníci Skupín personálneho doplňovania z Trenčína a Žiliny kpt. Štefan Máté, kpt. Barbora Horváthová a rtn. Juraj Lipták ktorí sa vydali na vrchol o ôsmej hodine.

Vyše 1200 účastníkov s prvou pečiatkou v účastníckom liste sa vydalo na štvorhodinovú túru po vyznačenom turistickom chodníku. Nechýbali medzi nimi ani slúžiaci či bývalí vojaci na čele s náčelníkom Generálneho štábu OS SR generálporučíkom Petrom Vojtekom. Výstupu na Kriváň sa zúčastnil aj námestník ministra obrany Českej republiky Michael Hrbata, letecký pridelenec USA v SR Chris Burelli a zástupcovia ozbrojených síl Maďarska a Poľska.

Záver dňa patril v Novej Polianke partizánskej vatre. Organizátori ešte raz poďakovali zúčastnením za ich športový výkon.


Vojaci obsadili KriváňVojaci obsadili KriváňVojaci obsadili KriváňVojaci obsadili KriváňVojaci obsadili KriváňVojaci obsadili KriváňVojaci obsadili KriváňVojaci obsadili KriváňVojaci obsadili Kriváň

Autor: rotný Juraj LIPTÁK , Foto: kapitán Ing. Štefan MÁTE - Dátum: 27.08.2012
Čítanosť: 43979
Verzia pre tlač

Skočiť na menu