Ostré letecké streľby v plnom prúde


Ostré letecké streľby v plnom prúde

Na leteckej strelnici v Kuchyni je v týchto dňoch veľmi rušno. Dôvodom sú práve prebiehajúce ostré letecké streľby na leteckej technike L-39. Skupina 6 pilotov výcvikovej letky leteckej základne Sliač a 43 leteckých technikov sa dňa 15. októbra 2012 presunula na leteckú základňu do Kuchyne. Práve táto základňa sa stala dočasným miestom pôsobenia vyčleneného personálu, odkiaľ sa vykonáva nabíjanie leteckou muníciou a všetky vzlety a pristátia počas strelieb.

Na plynulom priebehu strelieb sa tiež veľkou mierou podieľajú aj príslušníci leteckej základne Kuchyňa s pozemnou technikou.

V priebehu včerajšieho dňa sliačski piloti počas piatich letov vystrieľali z raketometu UB-16 takmer 300 neriadených rakiet typu S-5 MO, odhodili 4 brzdené bomby OFAB-100 a vystrieľali 100 nábojov kanónového streliva GŠ-23. Druhý deň leteckých strelieb dopadol s excelentným hodnotením „VÝBORNE“.

Takýto typ cvičenia musia naši piloti vykonávať na základe operačných požiadaviek a predpisov NATO minimálne 1 krát do roka.

Úspešné plnenie stanovených úloh, ktoré sú počas strelieb realizované je tiež podmienkou pilotov na reálne vykonávanie priamej leteckej podpory pozemných vojsk tzv. CLOSE AIR SUPPORT.

Ostré letecké streľby budú dnešným dňom ukončené a personál s leteckou technikou sa vráti späť na domovskú leteckú základňu Sliač.


111122

Autor: vvzs , Foto: Ondrej Maliniak - Dátum: 18.10.2012
Čítanosť: 8313
Verzia pre tlač

Skočiť na menu