Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
September 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Medzi deťmi sú vojaci vždy vítaní


Medzi deťmi sú vojaci vždy vítaní

V stredu, 24. októbra 2012, príslušníci zmiešaného krídla Sliač na požiadanie vedenia Materskej školy v obci Budča pri Zvolene predviedli ukážky práce kynológa a psovodov, príslušníka Stanice biologickej ochrany letiska a Vojenskej hasičskej jednotky.

Napriek sychravému počasiu detičky čakali pred materskou škôlkou, kde sa k nim pridali aj deti z tamojšej základnej školy a vítali našich príslušníkov s veľkou radosťou. Vďaka bohatým skúsenostiam našich psovodov a kynológa s prácou so psami, upútali pozornosť detí už od úvodu ukážkou základnej poslušnosti. Najväčšie potešenie však spôsobila prezentácia služobnej kynológie – obrana, zadržanie na vôdzke, hladké zadržanie, stretnutie, prehliadka, prepad pri prehliadke, eskorta a zadržanie na diaľku. Nakoniec sa deti sami stali súčasťou „výcviku“, keď im psovod dovolil psíka pohladiť a dávať mu povely.
Súčasťou programu pre deti býva takmer pravidelne krátka prezentácia služobného dravca, ktorý sa spolu so svojim cvičiteľom stará na letisku o „čistý vzduch“. Deti, aj keď veľmi veľa vedeli, pozorne počúvali zaujímavé a pre ne nové informácie o možnostiach využitia operencov v armáde.

Na záver predviedla aj Vojenská hasičská jednotka ukážky svojej zásahovej činnosti. Veľké nadšenie sprevádzalo prehliadku odevu OL2, ktorý si niektorí aj vyskúšali. V rámci možnosti sa vojenskí hasiči snažili deťom priblížiť aj zásahové a záchranné práce a pripravili pre ne prezentáciu hasičskej techniky a ďalších vecných prostriedkov, ktoré používajú pri ochrane života, zdravia a majetku ľudí.

Príjemnú atmosféru spoločného dopoludnia, v ktorom sa sliačski vojaci snažili, čo najviac priblížiť deťom svoju náročnú, no atraktívnu prácu, neukončilo ani lúčenie, keďže už tradične deti v Materskej škôlke v Budči pripravujú pre všetkých odmenu a poďakovanie za nové pekné zážitky.


11112

Autor: z. Petra Bélová , Foto: z. Petra Bélová - Dátum: 24.10.2012
Čítanosť: 8048
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share