Brány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnoci


Brány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnoci Nielen tradiční návštevníci Vojenského historického múzea v Piešťanoch si prišli dňa 18. mája 2013 na svoje. Otvorenie už 9viatej sezóny pod záštitou ministra obrany, prilákalo veľa fanúšikov vojenského povolania, vojenskej histórie, ktorí sa prišli s očakávaniami pozrieť na vystavované exponáty vojenskej výzbroje a taktiež výstroja. Neodradilo ich ani striedavé počasie, ktoré chvíľami prinieslo aj dažďovú nádielku. Prehliadajúcich doslovne prekvapila dvakrát salva z kanónu.

Bohatou ponukou vystavovaných kusov vojenskej automobilovej techniky, pásovej i kolesovej, leteckej techniky, uniformami či zbraňami sa očakávania určite naplnili. Niektoré priam lákali svojou pripravenosťou zapózovať objektívom fotografov, ktorí hľadali to najlepšie svetlo, ako by ten či onen model z rokov 1945 - 1992 vyzeral na fotografii čo najlepšie.

Podujatie pomáhali organizovať a zveľaďovať aj členovia klubu vojenskej histórie Československej ľudovej armády Piešťany, ktorí vystavovali obdivuhodnú zbierku zbraní a spojovacích prostriedkov ako aj klub priateľov VHM Piešťany. Nesmela chýbať ani ukážka airsoftových zbraní, aktivít a možnosť odskúšať si jednotlivé zbrane na pripravenej strelnici. Túto aktivitu vo svojom nadšení propagoval airsoftový športový klub 21. Oddiel Domobrany Milana Rastislava Štefánika, kde nadšenci airsoftu pomáhali dotvárať vojenskú atmosféru celého podujatia.

Návštevníci prichádzali až do polnoci, kedy sa brány múzea opäť zatvorili.

Príslušníci Regrutačných Skupín v Trnave a Trenčíne sa spojili s cieľom zefektívniť proces informovania verejnosti o možnostiach vstupu do Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Najmenších prilákali balóny a iné propagačné materiály, ktoré mohli vyhrať v pripravených súťažiach. Veľkú popularitu si vyslúžilo aj maľovanie detí na tvár vojenskými farbami.

Regrutačná skupina Trnava so sídlom na Bottovej ulici č. 4 v Trnave ponúka kompletný personálny servis pri prijímaní nových profesionálnych vojakov a vojačiek do radov Ozbrojených síl.

Brány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnociBrány múzea v Piešťanoch boli otvorené až do polnoci

Autor: čatár Bc. Andrej Žilík , Foto: nadporučíčka Mária Sliepková - Dátum: 21.05.2013
Čítanosť: 17494
Verzia pre tlač

Skočiť na menu