Kurz ochrany človeka a prírody v Galante


Kurz ochrany človeka a prírody v Galante

V priestoroch Strednej odbornej školy technickej v Galante sa v pondelok 27. mája 2013 konala ukážka a prezentácia OS SR. Na nej príslušníci Regrutačnej skupiny Trnava a za pomoci profesionálnych vojakov zo ženijného práporu v Seredi priblížili študentom prácu a činnosti vojakov profesionálov.

 

Na aktivite s názvom KOČAP (Kurz ochrany človeka a prírody) sa pri danom stretnutí sa rozvinulo 5 pracovísk s názornou ukážkou. Na stanovisku regrutačnej skupiny Trnava boli odprezentované podmienky vstupu do OS SR a následná činnosť pri prípadnom záujme stať sa profesionálnym vojakom.

 

Nesmeli chýbať ani životné skúsenosti z pracovnej praxe. Ostatné pracoviská zastrešovali vojaci zo Serede, ktorí tvorili stanoviská tematicky zamerané na vojenskú topografiu, ženijnú, chemickú a streleckú prípravu. Študentov ako obvykle najviac zaujali prinesené zbrane a míny, ako aj manipulácia s nimi. Taktiež aj nepriestrelná vesta a vojenské výstrojné súčiastky. So záujmom počúvali aj na stanovisku Regrutačnej skupiny, hlavne časti o možnosti uplatnenia, platového ohodnotenia i činnosti v zahraničných operáciách.

 

 

Regrutačná skupina Trnava so sídlom na Bottovej ulici č. 4 v Trnave ponúka kompletný personálny servis pri prijímaní nových profesionálnych vojakov a vojačiek do radov Ozbrojených síl.


Kurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v GalanteKurz ochrany človeka a prírody v Galante

Autor: čatár Bc. Andrej Žilík , Foto: nadporučíčka Mgr. Mária Sliepková - Dátum: 28.05.2013
Čítanosť: 19895
Verzia pre tlač

Skočiť na menu