Pod Bojnickým zámkom


Pod Bojnickým zámkom
     7. júna 2013 priamo pod oknami Bojnického zámku, na letisku Prievidza sa konal 10. ročník Dňa mestskej polície, armádnych a záchranných zložiek, na ktorý už tradične dostala pozvánku aj Regrutačná skupina Trenčín.

    

 

 

 

 

 

     Na tomto podujatí sa zúčastnilo viac ako 3000 detí a dospelých z miest Prievidza, Bojnice, Nováky ako aj priľahlých obcí. Podujatie má v meste Prievidza už dlhoročnú tradíciu a je svojím zameraním určené na propagáciu a ukážku prác služieb záchranných, bezpečnostných a ozbrojených zložiek najmä pre mladých ľudí  s cieľom získať z radov mladých záujemcov o prácu v týchto zložkách.

  

     Pre zúčastnených bol pripravený bohatý sprievodný program. Návštevníci si mohli prezrieť statické ukážky techniky záchranných zložiek a techniky ozbrojených bezpečnostných zborov. Pozornosť budili aj  statické ukážky historických zbraní, najmä lietadiel. Najpútavejšie boli dynamické ukážky zásahu príslušníkov osobitného určenia PZ SR, ZVJS, Hasičského a záchranného zboru a najmä simulovaný vzdušný boj lietadiel z II. Svetovej vojny, ktorý predviedla skupina z Košíc.

 

      Príslušníci RSk TN mali svoj priestor vedľa svojich kolegov z OS SR, ktorými boli príslušníci OS SR pyrotechnici EOD (Explosive Ordnance Disposal) odborníci na ničenie výbušnín. Mladí návštevníci  si so záujmom prezerali techniku predvádzanú príslušníkmi EOD od mínohľadačky a rôzne modifikácie diaľkovo ovládaných robotov, živo sa zaujímali o prácu, skúsenosti a zážitky vojenských pyrotechnikov. Mnohých to potom nadchlo a v stánku RSk Trenčín sa živo zaujímali o možnosti a podmienky služby    v OS SR. Popri tom si mohli v stánku RSk Trenčín vyskúšali nosný modulárny systém vrátane neprestrielnej vesty, prostriedky individuálnej chemickej ochrany jednotlivca a odvážnejší aj rozborku a zborku samopalu vz. 58.

 

      10. ročníku Dňa mestskej polície armádnych a záchranných zložiek vyšlo aj počasie, keď sa po celú dobu konania na všetkých zúčastnených prekrásne usmievalo slniečko. To nasvedčuje tomu, že i slniečku sa táto akcia páči a my sa na ňu tešíme o rok opäť znovu.

 


Pod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkomPod Bojnickým zámkom

Autor: kapitán JUDr. Peter TOMA , Foto: kapitán JUDr. Peter TOMA - Dátum: 12.06.2013
Čítanosť: 20601
Verzia pre tlač

Skočiť na menu