Vojaci na Úrade práce...


Vojaci na Úrade práce...

     Nie nedajte sa zmiasť titulkom, to iba príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR navštívili Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v Prešove dňa 25. marca 2014.

 

     V pripravenej prezentácií prítomným predstavili atraktívne povolanie profesionálneho vojaka, pre mnohých lákavú životnú výzvu. Voľba povolania je jednou z najdôležitejších volieb v živote človeka. Správny výber povolania pomáha človeku byť šťastný, spokojný, sebavedomý a úspešný. Je to proces, pri ktorom si človek uvedomuje kto je, aký je a zistí to cez svoje záujmy, sny a túžby, svoje vlastnosti, schopnosti ale aj nedostatky. Každé povolanie si vyžaduje iné schopnosti a predpoklady. To vojenské si vyžaduje kvalitného jednotlivca fyzicky zdatného, psychicky odolného v dobrej zdravotnej kondícií, čo potvrdili účastníci prezentácie v živej diskusii.

 

     O tom, že to bola skutočne živá diskusia, svedčil fakt, že trvala dlhšie než samotná prezentácia. Otázky boli zamerané najmä na podmienky štátnej služby profesionálneho vojaka v ozbrojených silách Slovenskej republiky.


Vojaci na Úrade práce...Vojaci na Úrade práce...Vojaci na Úrade práce...Vojaci na Úrade práce...Vojaci na Úrade práce...Vojaci na Úrade práce...

Autor: čatár Alojz MIKULA , Foto: rotný Mgr. Rastislav SVOBODA - Dátum: 26.03.2014
Čítanosť: 11858
Verzia pre tlač

Skočiť na menu