Nástup k 10. výročiu vstupu SR do NATO


Nástup k 10. výročiu vstupu SR do NATO

Už desať rokov ubehlo odvtedy, čo Slovenská republika vstúpila do Severoatlantickej aliancie.     Po vzniku Slovenskej republiky v roku 1993 sa toto členstvo stalo jednou z jej hlavných priorít zahraničnej politiky.

Príslušníci zmiešaného krídla Sliač si tento významný deň pripomenuli v utorok 8. apríla 2014 spoločným nástupom. Zástupca veliteľa krídla podplukovník Martin Hronec prečítal prítomným rozkaz náčelníka GŠ OS SR, v ktorom pripomenul históriu prípravy a transformácie vstupu OS SR do Aliancie. V súvislosti so vstupom SR do NATO si rovnako ako velenie útvaru, tak aj ostatný personál plne uvedomuje povinnosti, úlohy a možnosti, ktoré toto členstvo so sebou prináša. Od roku 2006 sa stalo súčasťou plnenia úloh integrovaného systému protivzdušnej obrany krajín NATO.

Na záver zástupca veliteľa krídla zablahoželal všetkým prítomným k 10. výročiu vstupu Slovenskej republiky do Severoatlantickej aliancie. Pripomenul im, aby si svoje povinnosti vyplývajúce z členstva v NATO plnili zodpovedne a profesionálne.


Nástup k 10. výročiu vstupu SR do NATONástup k 10. výročiu vstupu SR do NATONástup k 10. výročiu vstupu SR do NATO

Autor: čat. Mário Selecký , Foto: čat. Mário Selecký - Dátum: 09.04.2014
Čítanosť: 4041
Verzia pre tlač

Skočiť na menu