Chytiť šancu za pačesy...


Chytiť šancu za pačesy...

     Problém s uplatnením na trhu práce majú predovšetkým absolventi škôl či už stredných alebo vysokých. Preto mnohí mladí ľudia prijímajú prácu, ktorá ich nenapĺňa alebo dokonca nebaví. Na zaujímavú pracovnú ponuku prišli upozorniť mladých ľudí na Úradoch práce sociálnych vecí a rodiny vo Vranove nad Topľou, Sabinove a Bardejove v dňoch 3. a 4. novembra príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov, Personálneho úradu Ozbrojených síl SR.

 

    

   Pripravenou prezentáciou oslovili takmer dvojstovku evidovaných nezamestnaných, predstavili v nej atraktívne povolanie profesionálneho vojaka. Zdôrazňovali, že táto pracovná pozícia vyžaduje určité schopnosti, ktoré musia záujemcovia o toto povolanie spĺňať - musia byť zdravotne spôsobilí, psychicky spôsobilí a fyzicky zdatní. Pre niektorých je to pomerne náročné. S prítomnými rozoberali celý proces výberového konania od podania si žiadosti o prijatie do štátnej služby až po podpis personálneho rozkazu o prijatí. Záujem o informácie zo strany zúčastnených príjemne prekvapil, čo sa prejavilo v následných diskusiách nielen po skončení prezentácií ale i mimo nej.

 
   Každý svoje skúsenosti a aj zručnosti môže uplatniť v Ozbrojených silách Slovenskej republiky. Pre mnohých to možno bude nový pracovný impulz a inšpirácia do budúcnosti. Ak práca dokáže človeka uživiť, poskytuje zamestnancovi niekoľko benefitov a ponúka príležitosť na osobný i kariérny rast, dlho váhať netreba. Verím, že mnohí sa zaradia medzi nás, ktorým sa zamestnanie stalo koníčkom a ponúknutú šancu chytia za pačesy.


Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...Chytiť šancu za pačesy...

Autor: rotný Alojz MIKULA - Dátum: 05.11.2014
Čítanosť: 55865
Verzia pre tlač

Skočiť na menu