Deň bezpečnostných zložiek


Deň bezpečnostných zložiek

"Deň bezpečnostných zložiek" sa po prvý krát pri príležitosti dňa detí konal na Tyršovom nábreží v Bratislave, kde sa na jednom mieste spojili silové rezorty vnútra a obrany. Na tomto podujatí nechýbali ani Regrutačné skupiny z Nitry, Trnavy, Trenčína a Bratislavy, ktoré zabezpečovali pre deti rôzne súťaže v sade Janka Kráľa.

Okolo 8000 divákov si mohlo pozrieť zaujímavý program ako napríklad majstra sveta rýchlolodí, Laci Strika a jeho tanečníkov, modernú techniku a akčné ukážky práce Ozbrojených síl SR. Od desiatej hodiny odštartoval „ostro nabitý“ program. K oblohe pripútal pohľad na prelety vrtuľníkov Mi-17 s výsadkom špecialistov 5. pluku špeciálneho určenia. Na Dunaji sa zasa odohral prepad lode a prejazd superrýchlej športovej lode majstra sveta a reprezentanta Dukly Banská Bystrica - VŠC, Mariána Junga. Špecialitou bol simulátor letu v stíhačke JAS -39 Gripen.

Deti mali počas celého dňa možnosť zažiť bezprostredný kontakt s technikou vojakov Ozbrojených síl SR, policajtov či hasičov alebo sa odfotiť v rôznych uniformách. Pre deti bolo zároveň prichystaných množstvo branno-športových aktivít. Na pódiu podujatie dopĺňal kultúrny program, ktorý moderoval Michal Hudák. Svoje umenie predviedli hudby rezortov vnútra a obrany. Vojenská hudba Ozbrojených síl SR po prvýkrát predstavila jedinečný projekt v spolupráci s Laci Strike Street dance academy.

 
Viac fotografií z podujatia nájdete na adrese: www.mosr.sk/dendeti/Autor: RSk BA - Dátum: 03.06.2015
Čítanosť: 136994
Verzia pre tlač

Skočiť na menu