Oslavy SNP v Banskej Bystrici


Oslavy SNP v Banskej Bystrici

Po roku sme si opäť všetci pripomenuli 29. augusta Slovenské národné povstanie. Udalosť, ktorá sa nezmazateľne zapísala do našich dejín. Už tradične sa oslavy výročia SNP konali v Banskej Bystrici pri Pamätníku SNP.

 

O vážnosti a význame týchto osláv svedčí aj účasť prezidenta SR Andreja Kisku a väčšiny členov vlády SR, vrátane viacerých ministrov a poslancov parlamentu, ako aj účasť ministra obrany Martina Glváča a Náčelníka GŠ genpor. Milana Maxima.

 

 

Neodmysliteľnou súčasťou slávnostnej ceremónie výročia SNP sú priami účastníci a aktéri vtedajších bojov, ktorých je však s pribúdajúcimi rokmi čoraz menej. Osláv sa aj napriek tomu, že na letisku Sliač boli v rovnakom termíne Letecké dni zúčastnilo veľa ľudí rôznych vekových skupín. Staršie ročníky si zaspomínali, strednú generáciu oslovili dynamické, ako aj statické ukážky rôznej techniky a výzbroje z viacerých vojenských útvarov a deti boli nadšené zo súťaží a atrakcií, ktoré pre nich profesionálni vojaci pripravili. K príjemnej a pohodovej atmosfére prispeli aj vystúpenia folklórnych súborov, Roba Grigorova, či Cigánskych diablov so Sisou Sklovskou. Samozrejme, že na tejto aktivite nemohla chýbať vojenská hudba.


Oslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej BystriciOslavy SNP v Banskej Bystrici

Autor: kpt. Ing. Barbora Horváthová - RSk Žilina - Dátum: 11.09.2015
Čítanosť: 7207
Verzia pre tlač

Skočiť na menu