Do misie na Cypre vyberajú len tých najlepších


Do misie na Cypre vyberajú len tých najlepších

V dňoch 8.-9. marca 2016 sa v priestoroch Taktického krídla Sliač na základe rozkazu veliteľa Vzdušných síl uskutočnilo vstupné preskúšanie záujemcov o jednotlivé pozície v misii UNFICYP rotácia september 2016. Preskúšanie bolo vykonané formou testov z jazykovej prípravy, základných bojových zručností a vstupných pohovorov.

Vybraní uchádzači, ktorí úspešne absolvovali vstupné preskúšanie, budú v mesiaci jún vyslaní do priestorov protilietadlovej raketovej brigády Nitra na štvortýždňové cvičenie. Do misie UNFICYP postúpia len tí najlepší z nich.

Slovenská republika pôsobí v misii UNFICYP od roku 2001. Cieľom misie je zabrániť obnoveniu bojov medzi cyperskými Grékmi a Turkami a zabezpečiť dodržiavanie prímeria medzi znepriatelenými stranami.


Do misie na Cypre vyberajú najlepšíchDo misie na Cypre vyberajú najlepšíchDo misie na Cypre vyberajú najlepšíchDo misie na Cypre vyberajú najlepšíchDo misie na Cypre vyberajú najlepšíchDo misie na Cypre vyberajú najlepšíchDo misie na Cypre vyberajú najlepšíchDo misie na Cypre vyberajú najlepších

Autor: tk Sliač , Foto: tk Sliač - Dátum: 11.03.2016
Čítanosť: 3013
Verzia pre tlač

Skočiť na menu