Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
September 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Štvorlístok deťom v Taktickom krídle Sliač


Štvorlístok deťom v Taktickom krídle Sliač

Každoročne sa vzdušné sily aktívne zapájajú do programu bezplatného letného tábora, ktorý organizuje občianske združenie Štvorlístok deťom pod vedením Patrika Hermana. Ani tento rok nebol výnimkou, a preto sa  29. júna 2016 v priestoroch Taktického krídla generálmajora Otta Smika táto aktivita uskutočnila. Účastníkmi tohto bezplatného tábora sú týrané deti, deti zo sociálne odkázaných rodín a rodín, ktoré postihli tragické udalosti.

Program sa začal privítaním detí veliteľom taktického krídla a spoločným odfotografovaním sa pri múzeu leteckej techniky. O malú chvíľu neskôr sa deti presunuli k stíhačke  MiG-29, kde sa mohli posadiť do kokpitu lietadla a vyskúšať si aké je to byť pilotom.   Program pokračoval ukážkou vojenskej kynológie. Viac ako stovka detí s nadšením pozorovala bezchybné plnenie povelov a oddanosť vojenských psov. Návštevníci si ďalej mohli vypočuť príslušníkov vojenskej hudby, ktorí im zahrali melódie známych piesní. Veľkým zážitkom pre deti bola aj penová show, ukážka hasičskej techniky, výstroje vojenskej hasičskej jednotky a dynamická ukážka  hasičského zásahu pri horiacej cisterne pohonných hmôt. Takisto sa mohli oboznámiť s činnosťou príslušníkov biologickej ochrany letiska, ukážkou obrneného transportéra, ručných zbraní a protichemickej výstroje. Najväčším zážitkom bolo pre deti zdolanie prekážkovej dráhy a hod gumeným granátom.


Štvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle SliačŠtvorlístok deťom v Taktickom krídle Sliač

Autor: tk Sliač , Foto: tk Sliač - Dátum: 01.07.2016
Čítanosť: 1643
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share