Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2021
Po Ut St Št Pi So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  


Vyhlásenie o prístupnosti

Návšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni Sliač


Návšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni Sliač

Dňa 12. októbra 2016 navštívil Leteckú základňu Sliač veliteľ Národnej Gardy Indiana generálmajor Courtney P. Carr. Vzácneho hosťa sprevádzal veliteľ Vzdušných síl OS SR generálmajor Miroslav Korba a veliteľ Leteckej základne Sliač plukovník gšt. Vladimír Lisý.

Na začiatok programu sa v priestoroch výškového vybavenia uskutočnil brífing s podplukovníkom Robertom Charlsom Yingstom, veliteľom 38. Combat Aviaton Unit podieľajúcej sa na prebiehajúcom cvičení Tobruq Legacy 2016. Podplukovník Yingst hovoril o úlohách a cieľoch vzájomnej spolupráce so Vzdušnými silami OS SR a benefitov vyplývajúcich z nej. Program pokračoval v priestoroch výškového vybavenia ukážkou priestorov bojovej a výcvikovej letky a miest prípravy pilotov pred letom a po lete. Generálmajor Courtney P. Carr v týchto priestoroch vykonal aj krátke rokovanie s podplukovníkom Robertom Charlsom Yingstom.

Nasledujúcim bodom programu bola ukážka vrtuľníka UH-60, pri ktorej bola vytvorená spoločná fotografia veliteľa Národnej Gardy Indiana s veliteľom Vzdušných síl OS SR, veliteľom Leteckej základne Sliač a veliteľom 38. Combat Aviaton Unit. Ďalej sa návšteva presunula k ukážke prác na lietadlách Mig-29,  L-39 a vrtuľníku UH-60 v technickej letke.

Veliteľ Národnej Gardy Indiana ukončil svoju návštevu zápisom do kroniky útvaru.

 


Návšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni SliačNávšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni SliačNávšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni SliačNávšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni SliačNávšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni SliačNávšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni SliačNávšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni SliačNávšteva generálmajora z Indiany na Leteckej základni Sliač

Autor: Mgr. Martina Černáková , Foto: tk Sliač - Dátum: 17.10.2016
Čítanosť: 2078
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share