Príslušníci leteckej základne Sliač spomínali na zosnulých


Príslušníci leteckej základne Sliač spomínali na zosnulých

Posledné októbrové dni sa v taktickom krídle už tradične niesli v znamení spomínania na zosnulých.

Dňa 27. októbra 2016 si príslušníci leteckej základne na čele s majorom Tomášom Bajnokom položením pamätnej kytice na hrob generálmajora Otta Smika V Bratislave uctili pamiatku legendy slovenského vojenského letectva, ktorý počas 2. svetovej vojny pôsobil ako veliteľ 127. britskej perute Kráľovského letectva – RAF.

Dňa 28. októbra 2016 sa v priestoroch leteckej základne Sliač uskutočnilo pietne stretnutie, na ktorom sme si pripomenuli všetkých tých, čo už nie sú medzi nami a pôsobili na pôde sliačskej leteckej základne od jej vzniku. Reč bola predovšetkým o tých, čo pôsobili z vtedajšieho Letiska Tri Duby v čase Slovenského národného povstania a o tých, ktorí  tragicky zahynuli pri plnení svojich každodenných povinností.

V neposlednom rade sme si spomenuli aj na našich zosnulých kolegov a priateľov, čo na letisku pracovali a odviedli kus poctivej práce. Každému jednému z nich patrí obrovská vďaka za to, že základňa je dnes v rámci dôležitosti a profesionality tam, kde je a že je kľúčovým prvkom zabezpečujúcim medzinárodné úlohy ochrany vzdušného priestoru.

 


Príslušníci leteckej základne Sliač spomínali na zosnulýchPríslušníci leteckej základne Sliač spomínali na zosnulýchPríslušníci leteckej základne Sliač spomínali na zosnulýchPríslušníci leteckej základne Sliač spomínali na zosnulých

Autor: tk Sliač , Foto: čat. Martin NOSÁL - Dátum: 10.11.2016
Čítanosť: 1949
Verzia pre tlač

Skočiť na menu