"Noc múzeí a galérií 2017" pod Duklou...


Vojenský historický ústav Bratislava a jeho organizačná zložka Múzejné oddelenie Vojenského historického múzea vo Svidníku v spolupráci s Obecným úradom Vyšný Komárnik zorganizovali v sobotu 20. mája 2017 v čase od 16.00 hod. do 24.00 hod. v priestoroch Vyhliadkovej veže a Pamätníka 1. československého armádneho zboru na Dukle tradičné podujatie "Noc múzeí a galérií".

 
Príjemné slnečné počasie sem prilákalo okolo 900 návštevníkov. Vidieť sa dalo kadečo, od ukážok sebaobrany, práce vojenských policajtov, množstva statických ukážok až po rekonštrukcie bojov 2. svetovej vojny. Samozrejme nechýbali tu ani príslušníci Regrutačnej skupiny Prešov. Vo svojom propagačnom stane poskytovali informácie o výberových a prijímacích konaniach pre vstup do Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Nikto od nich neodišiel naprázdno.


Táto aktivita pod Duklou svojou atmosférou oživila v účastníkoch záujem o naše kultúrne dedičstvo. Veď predsa platí: "Poznanie minulosti, je prameňom múdrosti".Autor: rtn. Alojz MIKULA (RSk Prešov) , Foto: rtn. Alojz MIKULA (RSk Prešov) - Dátum: 22.05.2017
Čítanosť: 1845
Verzia pre tlač

Skočiť na menu